Jak zjistím, kdo mi volal?

Určitě se vám už také stalo, že jste zmeškali hovor. Na displeji se vám objeví neznámé číslo. Kdybyste číslo znali, tak bez váhání zavoláte zpátky (nebo víte, proč byste zpátky volat neměli). Jedná-li se ale o číslo, které neznáte, můžete se ptát, zda volat zpátky nebo ne. Vždyť existuje tolik podvodných čísel. Co když se ale jedná o nějakou zprávu, která pro vás může být důležitá? Co teď?

Neznámé číslo

Řešením je odhalit, kdo se pod neznámým číslem skrývá. Bohužel neexistuje nic, jako jsou Zlaté stránky, které by obsahovaly všechna telefonní čísla. Naštěstí ale máme internet. S jeho pomocí můžete odhalit přinejmenším nebezpečná telefonní čísla. Asi se vám nepodaří odhalit všechna čísla, ale ta „profláknutá“ už na internetu zřejmě budou.

Vyhledávání na internetu

Na několika internetových stránkách je možné zadat telefonní číslo, které vám vyhledá, kdo volal. Nefunguje to na 100 %. Využít můžete webové stránky například www.zjistikdovolal.cz. Takových stránek je mnohem víc. Pokud se vám zdá číslo velmi podezřelé, můžete je zkontrolovat na několika webových stránkách.

Pomoc aplikace

Chytré telefony s Aneroidem mohou využít aplikaci s názvem „Můžu to zvednout?“ Tato aplikace vám může pomoci poznat, komu dané číslo patří. Spolehlivě odhaluje obtěžující telefonáty s nabídkami půjček, pojištění, energiemi a další. Funkce této aplikace ale neslouží pouze v rozpoznávání a určování těchto čísel, jsou schopné taktéž blokovat tyto telefonáty.

Prostřednictvím vyhledávače

Telefonní číslo můžete vyhledat také prostřednictvím vyhledavače. Například na Googlu. Stačí jednoduše vepsat číslo do políčka pro vyhledávání a zmáčknout Ester. Vyhledávač sám vám pak může nabídnout hned stovky výsledků. U zahraničních čísel si můžete nejprve zjistit podle předvolby, z které země vám číslo volalo.

Může se hodit

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na