Jak zjistím, u kterého operátora je číslo? – Ověření operátora

Dříve stačilo podle počátečního trojčíslí telefonního čísla určit také operátora. Avšak přenositelnost čísla k jinému operátorovi vše změnila. Nyní už nemůžeme zjistit, jaké číslo ke kterému operátorovi patří pouhým pohledem. Bude k tomu zapotřebí některých jiných metod – ty si uvedeme v tomto článku. Nejedná se o nic složitého, ale funkce je to zajisté užitečná.

Proč chtějí lidé znát operátora?

Některé služby jsou prostě v rámci jednoho operátora levnější. Ať už se jedná o klasické volání nebo SMS nebo máte ke zjišťování operátora jiné důvody. Například vás přítel požádal, abyste mu dobili kredit online. V takovém případě je prostě nutností znát telefonní číslo a také operátora, ke kterému číslo náleží.

Ověření operátora

Ověřit operátora můžete prostřednictvím webových stránek poskytovatelů telefonních sítí. Je jedno, jestli si vyberete ověření prostřednictvím stránek O2 nebo třeba T-Mobilu. Postup je v podstatě totožný. Najděte si příslušnou stránku u vybraného operátora. Zde by se vám mělo zobrazit políčko, do kterého vyplníte telefonní číslo, u kterého chcete určit operátora. Protože je ale možné, že telefonní číslo v minulosti náleželo k jednomu operátorovi, ale nyní již náleží k jinému, je důležité vyplnit také další políčko:

o Uveďte datum, ke kterému si přejete zjistit operátora daného čísla. Většinou budete chtít toto číslo zvolit ke dni, kdy číslo vyhledáváte. Pátrat v historii moc nemůžete, většinou to jde jen dva měsíce dozadu.

o Z hlediska vyspělé techniky, která by mohla nějakým způsobem tuto funkci zneužívat, musíte často potvrdit, že nejste robot. Na to už jsme si ale zvykli také na ostatních stránkách.

Výsledkem bude odpověď, zda se číslo nachází u daného operátora nebo ne. To znamená, že pokud do vyhledávače u T-Mobilu zadáte číslo nepatřící k tomuto operátorovi, odpovědí vám bude pouze to, že dané číslo nepatří k T-Mobilu. To, ke kterému operátorovi patří, se ale nedozvíte.

Může se hodit

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na