Jak zjistit zapomenuté heslo na email/gmail

Pokud zapomenete jakékoli heslo k přístupu na různé webové stránky, jichž jste členem, necháte si jednoduše zaslat nové heslo na svůj e-mail. Co když ale zapomenete heslo na e-mail? Základním pravidlem je heslo nezapomenout. Dobré je, napsat si ho například na plochu svého domácího počítače (například do zaheslovaného Wordu) nebo do nějakého deníčku.

Ztráta hesla na e-mail

Pokud jste již heslo ztratili, tak je marné bavit se o tom, jak ztrátě hesla předcházet. Při zakládání e-mailu jste ale povinně vyplňovali určitý formulář, kam jste museli vypsat své telefonní číslo, záchranný e-mail nebo pomocí formuláře pro získání nového hesla.

Záchranný e-mail

Při užívání svého e-mailu jste byli upozorněni na to, že si můžete ke své e-mailové adrese přiřadit ještě tzv. záchranný e-mail. Tento slouží právě k tomu, že když zapomenete heslo, máte možnost požádat prostřednictvím formuláře o zaslání nového hesla, které přijde právě na tento záchranný e-mail.

Ověřené telefonní číslo

Svůj e-mail můžete ale spárovat taktéž se svým telefonním číslem. Pokud zapomenete heslo na e-mail, ze svého telefonu, stačí poslat SMS ve správném tvaru (nutné je samozřejmě tuto SMS poslat ze stejného telefonního čísla, které jste uvedli do formuláře). Nové heslo vám bude doručeno ve formě SMS zprávy.

Formulář pro získání nového hesla

Tuto možnost můžete využít pouze v případě, že jste nevyužili předchozích dvou možností. U zakládání svého e-mailu jste vyplňovali kontrolní údaje, které je třeba vyplnit pro získání nového hesla. Mezi kontrolní údaje patří například otázky: Jaké je rodné příjmení vaší matky? Jméno prvního domácího mazlíčka? atd. Pokud se tyto údaje budou shodovat, výsledkem formuláře bude odkaz, kde si můžete změnit heslo – pozor toto heslo vám přijde na e-mail, takže do formuláře musíte uvést jiný e-mail, než je ten, u kterého si nepamatujete heslo.

Může se hodit

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rostislav MičkaKateřina Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kateřina
Host

Dobry den.Zapoměla jsem heslo na email a nemohu požadat o novy heslo přez sms nebod mam jine mobilni čislo,tam to jsem stratila,a na jiny email aby mi poslaly mi neumožnuje,jak mam postupovat a emaim potřebuji a jiny nemohu mit.Muj elai:syslova26@seznam.cz

je možne zaslat nove heslo na jiny email meho přitele?

Niko39@seznam.cz

Rostislav Mička
Host
Rostislav Mička

prosím o zaslání zapomenutého hesla k gmail